Pazar, Ekim 03, 2010

Kenan Sofuoğlu Dünya Şampiyonu

Kenan Sofuoğlu

Dünya Süpersports Şampiyonası'nın son yarışı Fransa'da yapıldı.

Pol pozisyonunda start alan Kenan Sofuoğlu, son yarışa en yakın rakibi İrlandalı Eugene Laverty'nin 16 puan önünde başladı. Bir başka deyişle Kenan yarışı ilk 6 içinde bitirdiği takdirde şampiyon olacaktı.

Şampiyon sürücü yarışın ilk bölümünü lider götürdükten sonra 10'uncu turda Laverty'e geçildi.

Geri kalan bölümde temkinli bir tempo belirleyen Kenan yarışı Laverty'nin ardından ikici sırada bitirerek ihtiyacı olan puanları aldı ve kariyerinin ikinci dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Sofuoğlu bu sezon katıldığı tüm yarışları ilk üç içinde bitirmeyi başardı. Portekiz, ABD ve Çek Cumhuriyeti'ndeki yarışlarda ise birinci oldu.

27 yaşındaki motosikletçi, 2007 yılında Süpersport'ta dünya şampiyonluğuna ulaşarak motor sporlarına Türkiye'ye ilk dünya şampiyonluğunu kazandırmıştı.

Kaynak: NTVMSNBC.COM

1 yorum:

Moto Plus dedi ki...

Türkiye'nin en kapsamlı motosiklet mağazası olan İstanbul’da biri avrupa diğeri ise anadolu yakasında olmak üzere iki adet şubesi bulunan motorsiklet ürünleri mağazasıdır. Ve sizlere online satış hizmeti de sunmaktadır. Motor kullanıcılarının ve motor severlerin ortak adresi olan www.motoplus.com.tr ‘de motorunuza uygun her türlü aksesuar ve malzemelerinizi kolaylıkla bulabilir ve kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Motorunuzun markası ne olursa olsun motora ait, kasklar, eldivenler, motosiktet, montu, motorsiklet pantolonu, Giyim bakım ürünleri, kilitleri, zincir, lastik, branda çantaları, teknik aksesuarları Çantaları vs. motora ait ne varsa her şeyi MotoPlus’ta bulabilirsiniz. Artık motorunuzun ve sizin hiçbir eksiği kalmayacak.

MotoPlus online motor aksesuarları sitesi üzerinde Caberg, Astone, Venom ve Bell Kask Modellerini inceleyebilir, Motosiklet Montu, Motosiklet Pantolonu, Abus Kilitler ve diğer motosiklet aksesuarlarını www.motoplus.com.tr adresinden kampanyalı ve indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.

info@motoplus.com.tr