Pazartesi, Ocak 22, 2007

Sizinle Gurur Duyuyoruz!

Dünyanın en zorlu rallisi. Yarışı bitirebilmenin bile büyük başarı olarak kabul edildiği bu zorlu rallide iki Türk, Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar yarışı tamamladılar. Hem de kendi kategorilerinde, yani "Marathon 251- 450cm3" kategorisinde Kutlu Torunlar 2., Kemal Merkit ise 4. olarak bir ilke imza attılar.

Jeam Beam Türk Takımı, Kemal Merkit, Kutlu Torunlar

Tam 7,915 Km'lik bu büyük yarış 6 Ocak’ta Lizbon’dan start almıştı. Türk takımı, yaşadıkları sağlık ve mekanik problemlere rağmen, 7 ülkeyi geride bırakarak, büyük bir kararlılıkla Dakar’a varmayı başardılar.

Daha önce 3 kez Dakar’a katılan ve Dakar’ı bitirebilen tek Türk ünvanına sahip Kemal Merkit’in yanında ilk kez Dakar’a katılan Kutlu Torunlar da bu zorlu yarışı bitirebilen 2. Türk oldu.

Jeam Beam Türk Takımı

Türk Takımı, 450cm3 Kategorisinde KTM'nin de Yüzünü Güldüren Tek Takım Oldu

KTM 450exc motosikletleriyle Kutlu Torunlar 2. Kemal Merkit ise 4.sırayı aldı. Bu sonuçlarla KTM, 450cm3 kategorisinde sadece Türk sporcularımızla dereceye girmiş oldu.

Ekibimiz Genel Klasmanda 132 Motosikletçi Arasında Yer Almayı Başardı

Dünya’nın En Zorlu Rallisi Dakar 2007’de büyük bir mücadele veren Jim Beam Türk Takımı Genel Klasman’da 132 motosikletçi arasında yer almayı başardı. Kutlu Torunlar 59. sırada ilk Dakar’ını tamamlarken, Kemal Merkit 61. sırada podyuma çıktı.

Daha önce 3 kez Dakar’a katılan ve Dakar’ı bitirebilen tek Türk ünvanına sahip Kemal Merkit’in yanında ilk kez Dakar’a katılan Kutlu Torunlar da bu zorlu yarışı bitirebilen 2. Türk oldu.

Dakar’da podyuma çıkmayı başaran Türk Takımımız’dan Kemal Merkit “15 gün boyunca birçok zorluk yaşadık ama tek amacımız vardı, Dakar’a varmak. Bize verilen görevi yerine getirdiğimiz için ikimiz de çok mutluyuz. Bu benim 4. Dakar’ım ancak Kutlu ile birlikte bitirmekten ve bayrağımızı Dakar’da dalgandırmaktan büyük onur duyuyorum. Destek veren herkese Dakar’dan sevgiler.” şeklinde konuştu.

Sizinle Gurur Duyuyoruz

Bu olay, Türkiye'de motosiklet kültürünün ve motosiklet sporlarının yaygınlaşması açısından son derece önemli bir gelişmedir: Bir Türk takımı, bitirebilmenin bile büyük başarı sayıldığı dünyanın en zorlu yarışını hiç de küçümsenemeyecek derecelerle tamamlıyor ve bayrağımızı bütün dünyanın gözü önünde gururla dalgalandırıyor. Biz de, hem ülkemize, hem de motosiklet kültürüne kattıkları değerlerden ötürü bu başarılı takıma tüm içtenliğimizle teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyuyoruz.

Kemal Merkit

Kutlu Torunlar

Tabii bu arada hem bayrağımızın Dakar’a ulaştırılmasına hem de motosiklet sporlarına katkılarından dolayı başta ana sponsor Jeam Beam olmak üzere, Castrol, KTM Spor Moto, Maximum kart ve Jan Sport'tan oluşan Co-Sponsorlar'a ve desteklerinden dolayı Columbia, Tecno Gym, Galata Taşımacılık, Bell Helmets, Milliyet ve Power FM'e de teşekkür etmeyi unutmamalıyız.

Yarış ve takımımızla ilgili detaylı bilgi için http://www.dakarturk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok: